Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Biłgoraju serdecznie zaprasza zainteresowanych rodziców na spotkanie on-line „Jak rozmawiać z dziećmi o trudnych sytuacjach związanych z wojną”, które odbędzie się w dniu 23. 03. 2022 r. (środa) o godz. 18.00.
Miesiąc: marzec 2022
Wsparcie dzieci z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – informacja MEiN / Підтримка дітей з України з особливими освітніми потребами – інформація Міністерства Освіти та Науки
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców lub osób sprawujących bieżącą pieczę nad dziećmi z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dla dyrektorów polskich jednostek systemu oświaty.
Tydzień wyboru drogi kształcenia
Lubelskie Kuratorium Oświaty, w ramach akcji „Zawodowy strzał w 10”, oferuje przyszłym absolwentom szkół podstawowych i ich rodzicom działania służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia – „Tydzień wyboru drogi kształcenia”, który odbędzie się w dniach od 7Czytaj dalej
Jak rozmawiać z dziećmi i uczniami na temat sytuacji w Ukrainie – rekomendacje MEiN
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało rekomendacje, które mogą być przydatne nauczycielom i pedagogom szkolnym podczas rozmów z uczniami na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie.